Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 14.11.17 20:01:22  |  (25.130.33) | Petr   Vývážení komunálního odpadu
A je to tady vyvážení popelnic podle pilotního projektu (diskriminačního projektu) VE VYBRANÝCH ULICÍCH SE DÁLE BUDOU VYVÁŽET CCA.JEDNOU ZA ČTRNÁCT DNÍ.To bylo kecu že jenom do konce listopadu.Je pěkně vydět jak na úřadě si dělají co chtěj.Proč né jiný ulice třeba na spořilově,kdo o tom rozhoduje??????Budu požadovat o snížení platby za nevyvežený odpad,protože nemíním doplácet na neplatiče v Broumově.
icon | 15.11.17 07:05:40  |  (0.90.68) | popelnice   odpad
A proč i když se vyváží jednou týdně, nechávají popeláři u přeplněných kontejnerů pytle, které se tam nevešly? Stane se to přece občas každému z nás, že máme víc odpadu než minule. To by popelářům upadly ruce, kdyby měli vzít o 2 pytle navíc? A pak město platí deratizaci
icon | 15.11.17 10:33:51  |  (2.156.98) | Starosta   Vysvětlení
Dobrý den,
pokusím se to vysvětlit. To, jak se bude organizovat svoz odpadů v celém městě se rozhodne až po vyhodnocení připomínek a ke změně dojde od 1. dubna příštího roku. K nějaké změně dojde tak jako tak. Uvažujme tedy, že v oblasti pilotního projektu se něco nastavilo, teď od 1. prosince to bude zase "postaru" a od dubna zase nějak jinak. To by byl Kocourkov. Věřím, že jsme si na to zvykli a že do dubna nevznikne žádná zásadní komplikace, když se to dalo zvládnout doteď. V dotazníku, který je určen právě do těchto ulic, může každý uvést své výhrady a připomínky.
A k poplatkům. Platíme si "za službu", to znamená za to, že budeme mít odvezeny odpadky. Nikde není dána četnost svozu. Je to dle potřeby. A neplatiči, věčné téma. Cena se stanovuje tak, že se vezmou všechny náklady a podělí se počtem obyvatel. Na kalkulaci se tedy nijak neprojeví, jestli někdo je neplatič. Cena za svoz odpadů bude stejná, ať platí všichni nebo nikdo. Ale to, že někdo neplatí, se samozřejmě objeví jako pohledávka v rozpočtu města, takže ano, doplácíme na to všichni. Dovolím si ale tvrdit, že platební morálka je velmi dobrá a platí i ti, o kterých mnozí pochybují.
A závěrem: Není vůbec problém svážet odpady každý týden, ale zamysleme se nad ekonomikou takového svozu. Pokud to chceme, musíme si připlatit.
icon | 15.11.17 15:08:14  |  (0.90.68) | popelnice   pane starosto
Mě osobně by vůbec nevadil svoz jednou za 14 dní, pokud by popeláři odvezli i ty pytle, které jsou okolo. Podotýkám, že to není běžná situace. Občas se stane třeba to, že se někdo stěhuje a odpadu má víc.
icon | 15.11.17 17:27:31  |  (25.130.33) | Petr   Pro starostu
Pane starosto to jste špatně informován od 1.12.to je jednou za 14 dní dle rozpisu co jsme obdrželi od Vás z úřadu do schránky.Svoz 5.12 ,19.12,26.12,2.1,16.1,30.1,13.2,27.2,13.3,27.3.Tak kde je pravda a kdo se snaží to okecat.Je to diskriminace nás tak si nevymýšlejte že to bude od prosince po staru to by se muselo vyvážet každý TÝDEN takže nebudu platit za ostatní to je porušení z Vaší strany Projednávám to už se svým právním zástupcem a budu se bránit .
icon | 16.11.17 09:49:38  |  (2.156.98) | Starosta   Pro Petra
No psal jsem, že kdyby to od 1. prosince bylo postaru a od dubna zase jinak, tak by to byl Kocourkov. Takže platí dál čtrnáctidenní svoz až do dubna. To jsme si špatně rozuměli.
icon | 16.11.17 10:37:15  |  (1028:9940:) | Šela   Další důvod k diskuzi...
Spousta rodičů, jejichž děti studují, pracují a zároveň bydlí mimo Broumov, MUSÍ zaplatit plnou taxu za odvoz odpadu za svoje ratolesti jenom proto, že mají v Broumově hlášený trvalý pobyt. Nikoho nezajímá, že za tuto službu platí někde jinde. Jak jednoduché vydělit náklady za odpad počtem TP !!! Pár výjimek je – odsouzení, chalupáři, … ale. Kdež jsem nezaplatil za své dvě dospělé děti, přišel jim úřední dopis s výhružkou exekuce. Tak jsem zaplatil. :o(( Podle vedení města, se kterým jsem toto projednával, není na spravedlivější řešení POLITICKÁ VŮLE !!! Myslím si, že tato nespravedlnost trápí více občanů našeho města a určitě by byla vhodným podnětem k právnímu posouzení nezávislým právníkem, zda nedochází k poškozování nebo k diskriminaci občanů. Nechci platit za něco, co já nebo moji blízcí nevyužívají.
icon | 16.11.17 15:07:19  |  (25.130.81) | Paragan   Ale jistě
Když se řekne po staru, tak to znamená, jako před změnou. Takže chápu svoz jako dříve a to tedy jednou týdně. No a kdysi jsem položil otázku, proč se stále zdražuje. Bylo mi vysvětleno, že hlavní zdražení přišlo na svoz tříděného odpadu. Takže, ekologisti neuražte se, ale když přestanu třídit, odpadne svoz tohoto odpadu. Selským rozumem, mohu ušetřit a za úsporu nechám svoz jednou týdně. No a eventuelně ještě zlevním.
icon | 16.11.17 17:44:15  |  (25.130.33) | Petr   Pro starostu
To je porušení z vaší strany. Když jste na jaře říkali, že to je pilotní program do listopadu a poté, že se vše vrátí k původnímu, čož je svoz jednou za týden, pane starosto.Tak si zase nevymýšlejte pořád něco a nevykrucujte se laskavě. Jinak pro nezaplacení komunálního odpadu je výhružka exekuce, to vám jde rychle, podle mých informací, ale když je to naopak?????Jen lidé z vašeho " pilotního programu " musí platit za lidé " neplatiče " ???? Proč nyní není ten váš pilotní program zkušebně zase v jiných ulicích????Ať si užijí ten smrad někde jinde!!!
icon | 16.11.17 19:39:26  |  (0.90.68) | Karel   Nespokojený občan.
Přidal bych se k nespokojeným občanům. Vím že stěžovat si na diskusi není mi nic platné. Tak to zkuste na Mě. úřadu a zjistíte že je vám to platné ještě méně než tady na diskusi.Před lety byla taková horečka zjistit kolikrát každá platící jednotka (rodina) požaduje vyvezení odpadu. Úřad značil čárovými kódy nádoby na odpad. Jezdila s tím i Mě. policie. Ano přistoupili jsme na tuto myšlenku, a nelitujeme toho, začali jsme třídit odpad. Vzhledem k tomu že topíme dřevem, které si navíc opatřujeme
tzv. samovýrobou v lese, a třídíme odpad nemáme už dva roky žádný odpad. Vytřídíme plasty, sklo, papír vnukům na sběr, popel ze dřeva na zahrádku. Ale platíme dál jako by jsme měli odpad jako průměrná rodina. Co na to řeknete děvčata z odboru životního prostředí.? Po linii úřadu se vás na to ani nebudu ptát , už jsem to zkusil, jako když hrách na stěnu házíš. Znova , nedělám to pro vás úředníci na Mě. úřadě, ale pro přírodu budu třídit dále dokonce se mi to líbí. Jen bych chtěl vědět kolik stála ta akce (horečka) s čárovými kódy před několika lety. A proč si ze mne a občanů kteří stejně jako mi přistupují k odpovědnosti k přírodě děláte srandu.
icon | 16.11.17 19:47:10  |  (2.156.98) | Starosta   Odpovědi
Pro Šelu: Ano je to tak, ale nevím, s kým jste o tom jednala, kdo vám tvrdil, že k tomu není politická vůle. Názorů je spousta a zrovna nějakou úlevu pro studenty si třeba já představit umím.
Pro Paragana: Stoupá cena za uložení na skládku, v případě tříděného odpadu je šance na drobný příjem z prodeje suroviny, takže prosím třiďte, není pravda, co píšete. Pokud nebudete třídit a bude se vše vozit na skládku, budeme mít vyšší náklady.
Dotaz na pytle: Pokud byste se dotázali přímo na webu města, dostali byste správnou odpověď. Jelikož jsem to sám nevěděl, dotázal jsem se za Vás. Je to tak, že pytle svozová firma nesváží. Vše má být v pevném a zabezpečeném obalu (popelnici), protože zvířátka pytle roztrhávají a roznáší nepořádek. Pokud ale tato potřeba nastane, jsou k dostání u svozové firmy nebo na podatelně městského úřadu pevné pytle určené k tomuto účelu a ty budou svezeny.
Pro Petra: Nechci Vás strašit, ale jednou to bude takto nastálo. Možná ne teď, možné ne ani za rok. Ale nejpozději od roku 2020 to tak bude všude a bude jedno, kdo bude tou dobou starosta. Starosta na to nemá žádný vliv. A možná za dva tři roky bude svoz 1x za měsíc. A možná si každý bude muset "nadlimitní odpad" sám vozit někam na skládku. Nemám věšteckou kouli, ale tuším, co jednou přijde.
icon | 16.11.17 19:52:24  |  (2.156.98) | Starosta   Pro Karla
Ano, počítáme s motivačním programem, kde bude vyhodnoceno, kdo jak se chová. Ale ne letos. Ani v příštím roce. Věřím ale, že od 1. 1. 2019 to bude fungovat. Systém musí být pro celé město, včetně sídlišť a bytových domů a nejprve se to musí pozvolna připravit.
Jsem rád že se chováte odpovědně a že neprodukujete odpad, ale zatím to neumíme ocenit jinak, než Vám poděkujeme.
icon | 16.11.17 20:08:56  |  (0.90.68) | Karel   Nespokojený občan.
Víte pane starosto jsem ale taky takovej trochu závistivej. Nebo možná bych chtěl aby si každý svoji mzdu na společnosti skutečně zasloužil. Jak mám rozumět tomu že někdo pobírá na Mě. úřadu mzdu za to že účelově mate svoje živitele(plátce daní). A když si na úřadě stěžujete tak to jiný odbor zahraje do ztracena aby tím neutrpěla prestiž úředníků.
icon | 17.11.17 12:44:57  |  (1028:9940:) | Šela   pro starostu
Není důležité s kým bylo hovořeno, stačí jaká byla odpověď. A jak bylo řečeno výše, nejde jen o studenty. Mladých lidí, kteří žijí a pracují mimo Broumov, mají tam podnájem a TP u rodičů je hodně. Když projekty, tak se vším, s názory občanů a větší pílí odpovědných úředníků, kteří pak nakonec rozhodnou. Měli by tak udělat pro blaho věci a nás všech.
icon | 17.11.17 15:37:23  |  (0.90.68) | popelnice   odpad
Za svoz odpadu platíme nechutné částky. Za třídění odpadu nemáme žádné slevy. Ve svém volnu budu běhat a shánět jakýsi speciální pytel. Doufám, že na mě v podatelně počkají do 6 než se vrátím z práce.
icon | 18.11.17 07:22:56  |  (25.130.33) | Petr   Pro starostu
Pane starosto neodpověděl jste mi k věci na co jsem se Vás ptal?????.Ale to vykrucování a okecávání to Vám jde na výbornou.Jak koukám je to ztracený čas,jako v celém Broumově,stejně je rozhodnuto dopředu O NÁS BEZ NÁS.Mám pravdu co pane starosto?????

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra