Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 11.03.18 22:38:42  |  (0.90.68) | Dotaz   VEBA
Jak je na tom VEBA? Někdo říká že je konec, někdo že jedou dál. Neví někdo? Mám tam pár kamarádů co tam dělají a prý se toho moc nedozví.
icon | 12.03.18 05:36:55  |  (67.109.95) | Petr   A myslíte...
...že tady se dozvíte více? Maximálně drby, klepy a jedna paní povídala.
icon | 12.03.18 14:00:51  |  (3.171.170) | Honza   ...
Tak to tady už bylo několikrát a vždycky se to nějak udělalo. Jen aby to nebylo teď naposledy. Každopádně je pravdou, že to je stará firma, kde většina lidí "taknějak" už jen přežívá. Je to vlastně i takový obraz celého Broumova. Jen nějak přežít.
icon | 13.03.18 09:41:42  |  (25.130.229) | Michal   pro Honzíka
Ano, je to stará firma a za ty roky to ty mašiny umí dělat sami, lidi tam chodí, na tři směny, jen aby tam nebylo pusto!
Nepíši běžně na tomto fóru, ale sleduji ho, pročítám, a dozvídám se zde, co lidem vadí, co je spojuje, co by chtěli změnit atd. Nepatřím k nejchytřejším lidem, na této planetě, jako ty, ale myslel jsem, že proto je to fórum založené. Tvoje reakce k zadaným tématům zde, většinou jen napadají lidi, nebo město, ve kterém asi i sám žiješ, nebo i společnost, jako takovou. Zajímalo by mě, jestli jsi se tak narodil, nebo ti někdo hrozně ublížil, nebo ti jen doma nepůjčí trenky a ty musíš nadávat jen přes klávesnici. Kdyby jsi se náhodou rozhodl, zabalit si do uzlíčku pár buchet, tak jak to "chytří Honzové" dělávají, a vyrazit někam, kde mají lidé trojciferné IQ ( jako ty), jsou inovativní (jako ty), dej prosím vědět. Rád bych ti přispěl na jízdenku a přišel ti k vlaku zamávat, jen aby jsme se na ten perón všichni vešli. A pošli pohled, najdeme toho z nás, co má nejvyšší dvojciferné IQ a ten nám to přečte a všichni se budeme snažit, "taknějak" tady bez tebe přežít!
Tak, a teď se do mě můžeš pustit, nazdar.

PS: Nepracuji ve Vebě.
icon | 13.03.18 14:57:09  |  (2.238.193) | M.   plat
Faktem je, že Vebáci nedostali zatím za březen plat.
icon | 13.03.18 15:14:00  |  (1ae9:14:28) | Ondřej   Broumov je skvělý
Nechápu, a je mi to opravdu líto, proč někteří lidé z Broumova, nebo obecně z malých měst, anebo možná obecně Češi odkudkoli, vidí sebe sama jako životní ztroskotance a oběť. Vždyť přece určitě každý něco umíme a to je přece dostatečný důvod k tomu, abychom na sebe byli hrdí. Nezáleží přece na tom, jestli je někdo uklízečka nebo manažer. Každá práce, která se dělá poctivě, je přece důležitá a potřebná.

Ohledně Veby už léta kolují nejrůznější klepy a drby, samozřejmě vždy se zaručeným dodatkem, že to povídala sousedka, co dohlíží na výrobu příze nebo podobně. Jak by asi mohla vědět cokoli o záležitostech managementu...ať je to, jak chce, neměli bychom přece jen zprávy tohoto typu brát s rezervou?

Broumov je skvělé místo pro život s obrovským potenciálem do budoucna. Ale také to stojí na nás samotných. Co když třeba právě Honza má potenciál přijít se zajímavým nápadem, který může být prospěšný? Nebylo by lepší, kdyby ho nadnesl na správném místě, namísto aby si ho nechal pro sebe a dále "jen nějak přežíval"? A co kdybychom své názory vzájemně poslouchali a své pohledy si vysvětlovali, místo abychom na sebe útočili kvůli tomu, že máme odlišné pohledy na věc, Michale? Nezvládli bychom pak třeba věci nějak posunout dopředu?
icon | 13.03.18 18:05:03  |  (0.90.64) | Udivená   Nechápu pane/paní M
Vebáci nedostali za březen plat ? No za březen snad nedostal plat ještě nikdo ? Nebo Vy snad dostáváte plat s měsíčním předstihem ?
icon | 14.03.18 06:37:48  |  (2.238.193) | M.   výplata
Tak v březnovém výplatním termínu, podstata je stejná
icon | 14.03.18 22:17:14  |  (1028:8384:) | Honza   for Ondřej
Nápadů mám plnou kapsu. Jen se nemůžu rozpůlit a den má jen 24 hodin. Ono to není tolik o nápadu, ale o brainsetu a správně usměrněné energii. Nápady, lidé, peníze už potom přijdou jaksi sami.
Správně jsi pochopil, že jsem v příspěvku narážel na management. Už staří Číňané říkali, že ryba smrdí od hlavy. Např. ve Space X, Tesle, jsou manažeři nejvíce 2,5 roku. Pro dynamiku velice důležité. Existují tzv. korporátní deprivanti, jejichž životní strategií je přežití. Pro přežití v každé větší společnosti je klíčová nenahraditelnost - tudíž zachovat stávající stav, co možná nejdéle.Veba potřebuje dynamiku, inovace, změnu. Proč pořád směřovali svůj business na výrobu(nevím přesně čeho) a nediverzifikovali? Každý, i podprůměrný obchodník ví, že nesmí svůj obchod stavět jen na jedné noze. Je spousta firem, který svůj koncept fungování naprosto přesměrovaly(přizpůsobily se trhu). Takový Amazon. Primárně začínal jako e-shop a nyní? Největší poskytovatel cloud solutions(Azure plápolá kdesi v dáli). Myslím si, že v rámci IT v současné době neexistuje lepší business. IoT (internet of things) se stává běžnou součástí našich životů a je to na základě cloudu. Téměř všechny firmy budou v horizontu několika let migrovat svou infratrukturu, aplikace do cloudu. Je až zarážející jak se bude vše unifikovat. Vše také čím dál více centralizovat. A samozřejmě automatizovat. Lidé budou čím dál více v depresi z té jednotvárnosti.
Souhlas s tím, že Broumov má potenciál. A potenciál je krajina a zapadlost. Vybudujte takovou infrastrukturu, která nabídne odpočinek. Dejte tomu marketing, který bude kreativní. Nečekejte. To co popisuji je za rohem.
V dokonalém futurismu,
H.
icon | 15.03.18 09:05:40  |  (25.130.229) | Michal   pro Honzu
Očividně jsem se v tobě zmýlil a nepochopil, co jsi svým výrokem o Vebě chtěl říct a musím s tebou souhlasit.
Omlouvám se ti, za můj předchozí příspěvek.
A Ondřejovi, musím dát taky za pravdu.
Asi by to už chtělo, nějaké sluníčko, abych nebyl tak podrážděnej.
icon | 15.03.18 20:08:25  |  (1ae9:14:28) | Ondřej   Pro Michala a Honzu
Pánové, děkuji Vám oběma za to, že tu dokazujete, že když se lidé poslouchají a vysvětlují si místo vymezování se a urážení, tak se diskuze skutečně posouvá dále a otevírají se všem nové obzory.

Palec nahoru!
icon | 15.03.18 22:52:38  |  (1028:8384:) | Honza   ...
Infantilní poděkování a omluvy jsou k ničemu. Místo tohoto jakoby "hezkého" chování jste se raději měli zeptat jak si představuji kreativní marketing bez vysokých nákladů? Jak by měla vypadat infrastruktura, která nabízí odpočinek?&so.
V posledním příspěvku,
H.

PS: Pokud by někdo potřeboval další moudra, tak piš na forbroumov@gmail.com
icon | 16.03.18 11:48:56  |  (25.131.52) | Ondra   V čem je problém?
Ve Vebě jsem pracoval necelé 2 roky, byl jsem členem vedení společnosti Papillons (sestra Veby) a dle mého názoru k současnému stavu vedly následujííc skutečnosti:
1. Veba měla (a stále má) nepřiměřeně mnoho zaměstnanců - zejména na THP pozicích - jinými slovy Veba celá léta projídala svoji marži až ji došly peníze (nejde jen o výplaty, ale také o údržbu, investice).

2. Pokud někdo na výše uvedené poukázal, nebyl v lepším případě vyslyšen, v horším mu bylo naznačeno, že takové řeči by pro něj mohly mít nepříjemné následky. Vedení prostě před tím zavíralo oči.

3. Pokud vedení nějaký problém připustilo, nebylo schopné se shodnout na řešení. Buď problém neřešilo nebo jen zčásti.

Samotného mě překvapilo, jak dlouho mohla Veba v takovém režimu fungovat, každý jiný podnik by už dávno zkrachoval, ale asi měla velké rezervy z předchozích let.

Když jsem pochopil, jak se situace má, rozhodl jsem se před cca 2 roky podat výpověď a najít si práci jinde. Bylo mi to tehdy opravdu líto, protože mám Vebu rád a její produkty považuji (a nejenom já) za jedinečné.

Jsem přesvědčený o tom, že kdyby Vena měla kvalitní vedení, byla by z ní prosperující firma, která by nyní (i díky současné konjunktuře) jenom zkvétala.
icon | 16.03.18 17:11:32  |  (1ae9:14:28) | Ondřej   Pro Honzu
Poděkování Vám připadá infantilní? Vy neděkujete ostatním, když se něčeho vážíte?

Hluboké business rozhovory se na diskuzních fórech moc vést nedají. Ale fajn, cítíte-li se na to, pojďme se spolu pobavit, najít shodu zajímavou pro oba a pak...ten projekt pojďme společně zrealizovat. Co říkáte?
icon | 17.03.18 11:35:06  |  (.20.206) | ja   pro Ondřeje
Hluboký bussines rozhovor - co to, prosím je? A ještě to povýšit na projekt. Budete "projekt" realizovat na základě Vašich dlouhodobých životních bussines zkušeností vč. publikací Vašich knih o ekonomice nebo to budou diskuze nad hlubokými ekonomickými rozbory významných broumovských firem s konstatováním co se jim povedlo a co méně nebo je to jen nový výraz pro tradiční a generacemi osvědčené " jdeme na pivo"?
icon | 04.04.18 23:13:47  |  (1028:8384:) | Honza   for All
Ne! Business rozhovory vést skutečně nebudu. Dal jsem vám vysoce přesnou prediktabilitu co se bude odehrávat. Scope automatizace bude masivní a osobně si myslím, že zdrcující - v rámci korporatokracie. Jinými slovy doplnění, že nyní je možnost, i vzniklá potřeba, transformovat řízení Broumova jiným směrem. Opustit od pošetilého spoléhání na "zavedené firmy" a rozprostřít potenciál mezi co nejvíce živnostníků. Podmínky na to jsou. Wake Up z letargie.
Hodně štěstí,
H.
PS: Rozhovory bych i klidně vedl. Mám však obavu, že mojí dynamiku bys nechytil a tudíž moje energie by byla špatně vynaložená. Sorry.
icon | 05.04.18 12:05:59  |  (7.119.65) | opbh   Milý Honzo
nevím, co bereš, ale chci to taky! Na stará kolena bych taky rád chytil nějakou tu dynamiku z fofrpísku, jako ty.
icon | 09.04.18 20:20:04  |  (0.90.69) | Josef   5plus2(29.3.2018)
Ve Vebě se nyní mluví o tom, že od poloviny roku budou svým pracovníkům znovu přidávat. "Uvažujeme o úrovni několika procentních bodů. Plánujeme zachovat aktuální počet zaměstnanců. Rok 2017 hodnotíme jako stabilizační, v letošním plánujeme mírný růst," shrnul nálady ve firmě personální ředitel a předseda dozorčí rady Veby Jiří Myšák..
icon | 09.04.18 22:01:21  |  (5.98.39) | Brabenec   Veba
Tak hlavně aby byly výplaty,když je Veba na vzestupu...zase se prý posouvají termíny výplat...čas ukáže - pokud tedy bude komu co ukazovat. Byla by škoda,kdyby to padlo,pro celé Broumovsko...Uvidíme.Jinak nálada teda na houby,málokdo už věří,spíše naopak..
icon | 15.04.18 20:29:31  |  (0.90.68) | Pavel   Vedení
No pokud bude stále u kormidla aktuální vedení a hlavně DUO Myšák - Jirman tak na Vebu budeme opravdu jen vzpomínat. Páreček arogantních mluvilů kteří se akorát celou dobu vezli. A teď kazí vše co mohou. Škoda takové firmy která měla obrat až 2 mld / ročně. A kde je dnes? Ale čemu se divit když na 3 dělníky připadá jeden člověk v kanceláři. To se pak blbě šetří.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra