Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 17.04.18 23:22:38  |  (0.90.68) | jana   pivovar
Co bude se zbytky pivovaru? Občas se někde mluvilo o plánech a kde nic tu nic. Je škoda, že tam není ten bazén
icon | 18.04.18 08:23:58  |  (.171.66) | Petr   A jéje... budou volby a vyplouvá téma bazén :-)
Bazén tu je a většinou zeje prázdnotou. Radnice město za poslední volební období tak zadlužila, že na nějaké větší investice asi nebudou peníze na hodně dlouho
icon | 18.04.18 14:27:22  |  (2.156.98) | x   Bazén
Bazén v pivovaru měl stát 250 milionů korun, takže dobře, že se smělé plány paní Libuše a pana Lubomíra nikdy nerealizovaly. Po započtení každoroční provozní ztráty bychom dnes neměli nic, jen stovky milionů dluhů.
icon | 18.04.18 18:59:07  |  (0.90.68) | marie   pro Petra
Čím se radnice zadlužila? Neřekla bych, že se nějak moc investovalo. Možná to jen není vidět.

A tenhle bazén je tak trochu soukromý. Už vidím, jak mi na zavolání: "Jmenuju se např. Siváková a chci se přijít koupat s pěti dětma a šesti sousedy." okamžitě půjčí bazén a jak by se tam s námi místní rádi koupali. Vzpomeňte si, jaké tady byly rasistické řeči, když se mluvilo o obnově koupaliště. Pořád tvrdím, že to je strašná škoda, že tady už není.

P.S. Omlouvám se všem Sivákovým, použila jsem první příjmení, které mě napadlo a osobně proti nim nic nemám.
icon | 18.04.18 21:28:41  |  (0.90.72) | Starosta   Diskuze
Omlouvám se předem, vynechám "rodinu Sivákových". Jinak mohu doložit, že zadluženost města k dnešnímu dni se nijak neliší od zadluženosti města ke konci roku 2010, to znamená ke konci vlády starostky paní Libuše Růčkové. Za 8 let se nezvedla zadluženost, a přesto doufám, že všichni vidí, že město staví "na všech frontách". Nechci se tady rozepisovat, ale v rámci možností nezvedat zadluženost se snad opravilo pár chodníků, cest, baráků, ... a zadarmo to za těch 3,5 roků nebylo. Proinvestovalo se možná 200 milionů korun. Z toho dobrých 70 z dotací. Ale to by bylo třeba rozumně vyhodnotit, k čemuž toto diskuzní téma asi neslouží. Takže se to pokusím nějak shrnout v nějakém příštím vydání Broumovských novin.
icon | 19.04.18 17:42:28  |  (0.90.68) | marie   panu starostovi
Děkuji za informace. Nechtěla jsem říct, že se nic nedělá. Stačí se otočit o 3-4 roky zpátky (co bylo před 8 si už nepamatuju) a je to vidět a je to skvělé. Ale musíte uznat, že kosmodrom to není. Je to dobrá zpráva, že se město nezadlužuje víc a víc.

Příklad rodiny S. jsem napsala jako příklad. Bazén je tady několik let a ještě pořád není snadné se tam dostat. I školní děti se tam mají problém dostat mimo kurzy plavání. Mě se to např. ještě nepovedlo vůbec.

Vím, že debata o rasismu sem nepatří, ale to neznamená, že neexistuje. Ani to, že ji jako starosta dokážete vyřešit.

Dnes jsem v čekárně u lékaře zažila děsnou situaci. Přijdu, zeptám se kdo je poslední a 2-3 ženy na mě zareagovaly. Asi 2 minuty se ještě prohodilo pár frází na téma hezké počasí. Vešla romka (upravená, vonící, slušná, vypadalá líp než já), zeptala se stejně a všichni kromě mě dělali, že ji nevidí.
icon | 19.04.18 20:04:32  |  (8.149.231) | jup   Investice a komunální volby
Je pěkné vidět všechny ty rekonstrukce a stavba, ale přece jen bych v tom neviděl prioritu. Hlavní prioritou nového vedení by mělo být zlepšení podmínek pro život. Tedy zajištění dostatečné lékařské péče, bezpečnost ve městě a zajištění lepších pracovních podmínek.

K lékařské péčí, bych asi řekl to, že v celém Česku se kvalita zdravotnictví snižuje. Bohužel nejvíce to pocítí lidé z malých měst a pohraničí. Bohužel pro nás platí obě podmínky.

Bezpečnost ve městě je spjata s romskou menšinou ve městě. Byznys s chudobou pořád běží a bohužel i přes snahu nynějšího vedení se nepovedlo udělat zásadní krok k tomu, aby se tento problém zlepšil. Příští vedení by se mělo zasadit o lepší kontrolu domácností pobírající dávky a nastavení správné výše dávek na bydlení podle stavu bytu.

Situace v Broumově je vyhrocená. Všichni pracovníci VEBY žijí v nejistotě. Neví kdy na firmu přijde insolvence, a také neví kdy budou bez práce. Bylo by dobré, kdyby příští zastupitelstvo se pokusilo zajistit příchod nových investorů a zaměstnavatelů na Broumovsko, aby se lidé nemuseli stěhovat za prací do Náchoda nebo Červeného Kostelce.

Tímto bych shrnul všechny své pocity, co by bylo třeba zařídit a na čem by mělo příští vedení města pracovat. Nehodlám ani kandidovat nebo se ucházet o nějaké posty na úřadě. Jenom mi to naše město hrozně leží na srdci. Věřím, že všechno se může otočit. Byť samo se to nikdy neudělá.
icon | 20.04.18 10:18:28  |  (5.86.2) | Jirka   Investice a opravy
Určitě se v Broumově investuje a opravuje,ale vždy je co zlepšovat. Velice mě trápí,že mnoho historických domů chátrá a spousta obchodů je zavřených. Naprostá katastrofa je vlakové spojení-jezdit z Broumova do Náchoda 41 km 1 hodinu,chybí rychlost i kvalita. Broumov je krásné město a má obrovský potenciál,ale bez nápravy těchto věcí to nepůjde...
icon | 22.04.18 22:22:37  |  (2.10.195) | Petr David   vlaky
Vlak jede do Náchoda 57 minut, má na cestě nějakých 12-15zastávek, což pochopitelně zásadně prodlouží jízdní dobu, kdyby nebylo zastávek, konkuroval by i autům. Daleko horší je cesta z výběžku do vnitrozemí, kde díky dvojí úvrati Václavice-Starkoč vlak ztrácí mnoho času a stává se proti silnici málo konkurenceschopný. Bez Vysokovské spojky nebudeme mít nikdy rychlé spojení tím nejdůležitějším směrem. Zvýšit rychlost, nasadit moderní vozidla a zrušit přestup ve Starkoči. Obávám se ale, že velká část zastupitelů ve výběžku nemá o kvalitní dopravu zájem. Příkladem je řešení situace v Adršpachu, kde údajně ruší parkovné a zdražují vstup do skal. Ten, kdo použije k přírodě šetrnější vlak (nebo přijde po svých) v podstatě podpoří automobilovou dopravu.
icon | 28.04.18 08:33:42  |  (0.90.68) | m.   doprava
Spojení Broumov-Náchod je katastrofa. Vlakem hodinu, autobusem hodinu, autem objížďka...
Kdy jste jeli naposledy autobusem do Hradce? 2,5 hodiny, staví se v každé vesnici. Autem o hodinu míň.
Dálkový autobus Broumov-Praha funguje až do Nového Města jako školní spoj. Autem 2,3-3 hodiny, autobusem 4.
Broumov-Adršpach hodina a zrovna tam dojíždí spousta lidí do práce.

Takhle tady budou pořád dávat lišky dobrou noc. Pardon, vlci
icon | 02.05.18 00:39:50  |  (2.10.195) | Petr David   pro m.
Jak by jste situaci řešil?
icon | 02.05.18 06:06:12  |  (0.90.68) | m.   pro p. Davida
Doprava: spoustě lidí by stačilo rozdělit autobusy Broumov-HK a Broumov-Praha na dálkové (zastávky jen ve městech) a běžné. Když jedu do HK k doktorovi, nechci jet 2,5 hodiny přes NMnM, ale 1,5 hodiny přes Jaroměř. Cestující z NMnM by se mohli přepravit do Jaroměře, jezdí jim tam spoj, a i tak by do Prahy ušetřili čas. Když pojedu do Dolan, pojedu pomalejším spojem. Urychlilo by to i dojíždění do Hronova a Náchoda.
Adršpach se asi vyřešit nedá, pokud by se linky také nerozdělily na rychlejší a pomalejší. Do Trutnovské nemocnice jezdí taky čím dál víc lidí. Vlak je o něco rychlejší.

Vlci: neřešit, ať si klidně žijí. A farmářům zaplatit ze státního rozpočtu ovčácké vlky.
icon | 02.05.18 09:34:00  |  (2.10.195) | Petr David   řešení
Každá doprava má své vlastnosti, vlak se hodí pro delší trasy, bus pro kratší a tam, kde nejsou koleje. Proto by měla být železnice páteří a busy většinou doplňkem. Bohužel zatím nikdo nezrušil dvojí úvrať Václavice-Starkoč, což činí dráhu méně konkurenceschopnou. Řešení sice máme v ÚP, ale to je vše. Po realizaci by jste byl v Hradci za 70 minut.
Pokud má někdo připomínky k jř, má pochopitelně možnost věc připomínkovat. Pokud vím, připomínky téměř neexistují.
Adršpach jsem zmínil kvůli problémům v sezoně (převedení parkovného do vstupného), do obslužnosti obyvatel bych se nechtěl míchat, to je jejich záležitost.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra