Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 26.08.18 11:05:02  |  (6.206.215) | Občan   Volby - dejme šanci Lubomíru Francovi
V říjnu jsou komunální volby. Dejme šanci bývalému hejtmanovi a dosluhujícímu senátorovi Bc. Lubomíru Francovi. Možná ho nemusíte, možná jeho stranu nemusíte, ale nikdo lepší není. Tento člověk má kontakty, umí se pohybovat ve vysoké politice, nekrade (kdyby kradl, tak už dávno sedí s Rathem). Současný starosta Bitnar je proti Francovi neschopný zoufalec. Bitnarova strana vyhrála minulé volby laciným populismem, když slíbila, že vyřeší problém s "nepřizpůsobivými". Bohužel zůstalo jen u slibů. Nevyřešili nic, pouze zvýšili daň z nemovitostí na dvounásobek.
icon | 26.08.18 11:11:20  |  (2.238.193) | M.   daně
Zvýšení daně u nemovitosti na dvojnásobek bylo plivnutí do obličeje všem slušným majitelům nemovitostí, na které si museli vlastní prací vydělat.
icon | 26.08.18 12:04:09  |  (0.90.65) | Občan   RE:
Vyhrát volby pomocí populismu by mělo být pro obyvatele Broumovska velkým ponaučením, protože každý svéprávný občan si tedy může porovnat předvolební sliby z minulých voleb a porovnat si je s tím co se opravdu podařilo splnit. A jak Broumovsko vypadá dnes.

Ovšem o kandidátech a voličích si nedělám žádné iluze.
icon | 26.08.18 14:08:04  |  (0.90.69) | .-.   Konečně
někdo konstruktivní s návrhem! Prosím, nenadávejte mi, ale návrh "Občana" ještě rozšířím. A to
Starosta - Franc
Místostarosta - z radních dle určení France
Radní - Bitnar, Kotrnec, Růčková, Švábl, Netík Mir.
Při posuzování se nenechte ovlivnit nějakými osobními averzemi. Jen posuďte znalosti a zkušenosti uvedených a co již pro města vykonali.
icon | 26.08.18 16:13:00  |  (28.59.240) | pachole   volby :-/
Franc,tady ani nebydlí,Růčková už ukázala co umí,Kotrnec byl a nějaký posun nebyl vidět,Bitnar,snad mohl udělat víc,ale asi nefungovala koalice,viz. vyloučená lokalita!! Chtělo by to rozhodného člověka a tady ho nevidím,začíná být v tom našem romově docela špatně-nedobře :-(
icon | 26.08.18 16:49:06  |  (0.90.69) | Josef Vyskočil   Re
Výše vyjmenovaná jména mají být jako budoucnost Broumova? Promiňte, ale všichni výše jmenovaní už tu byli. Ať jednou, někteří dokonce i opakovaně. Staré struktury se zavedenými pořádky. A co umí nám předvedli si myslím až až. Franc, Růčková, Netík...z těch jmen doslova mrazí:dd
icon | 27.08.18 03:32:00  |  (0.90.69) | .-.   A tak
navrhněte lepší sestavu! Jinak zanecháte o sobě dojem, že jen umíte kritizovat. A navíc lze vycítit, že nejméně vám vadí ten nejslabší z navržených. Je to obvyklé že vadí silní jedinci.
icon | 27.08.18 11:23:44  |  (0.140.158) | Aja   Proč zrovna Franc?
Copak předved ten bakalář-odborář pěknýho?
icon | 27.08.18 14:15:42  |  (0.90.69) | .-.   Co???
Zastupovatel města, místostarosta, krajský hejtman, senátor. Kdo z místních má takové zkušenosti? Nemusel by se jedno volební období "zaučovat" na starostu, jak to obvykle chodí!
icon | 28.08.18 16:45:55  |  (2.156.98) | xxx   Prosím vás
Copak není jasné, že "Občan" je pan senátor osobně, že si to píše sám na sebe?
icon | 28.08.18 19:33:19  |  (25.129.169) | Ooo   Ne
France určitě ne ,neblázněte lidi.
icon | 29.08.18 02:44:13  |  (0.90.69) | .-.   No,
a i kdyby "Občan" byl samotným p. Francem, děje se něco? Má snad právo vstupovat do dizkuse, pokud se "chová slušně."
Mě se nelíbí ti, kteří jen odsuzují, ale sami nic a nikoho nenavrhují.
icon | 29.08.18 08:29:32  |  (8.114.21) | Broumovák   ...
No v každém případě tam nebude pan Kotrnec.
icon | 29.08.18 09:00:12  |  (2.156.98) | xxx   Vyšetřování
Já myslím, že u shora jmenovaného probíhá vyšetřování, minimálně kolem náchodské nemocnice, ale když můžeme mít stíhaného premiéra, tak co. V této zemi standard.
icon | 29.08.18 09:15:42  |  (0.90.65) | Občan   RE:
Myslím si, že žádný spasitel nepřijde, pouze by mohl přijít člověk, klidně mladý člověk, který bude mít jasnou vizi, kam by se mělo Broumovsko posunout a to nejen v horizontu 4 let jak tomu bývá u většiny těchto lidí, ale v horizontu dalších 20 – 30 let a myslím si, že velká část kandidujících tuto vizi nemá a to je špatně. Někoho, kdo se dostane do povědomí nejen občanům Broumovska, ale i občanům v ostatních místech ČR.

Z kandidátů bych ocenil zkušenosti Bc. France jako krajského hejtmana a senátora, sice má pověst velmi nevýrazného politika, ale vyčnívá. Nicméně ani to mě nepřesvědčí, abych podpořil místní buňku ČSSD, protože její ostatní kandidáti mi nestojí ani za komentář. Obecně se očekává, že tato strana si v komunálních volbách ještě pohorší.
icon | 29.08.18 17:46:04  |  (0.90.68) | m.   souhlas
Souhlasím s Občanem, pan Franc rozhodně vyčnívá, a to všemi směry. Nebo je správě česky přečnívá?
icon | 29.08.18 19:35:41  |  (0.90.72) | Petr Bůna   Budoucnost
Dobrý den, důležité ba možná nejdůležitější je, abychom všichni k volbám šli. Ano, i mé jméno naleznete na kandidátce (ODS), pro někoho známé, jelikož i můj tatínek se jmenuje Petr, dělal řezníka a teď hospodského a kdysi se dost věnoval i politice. Mě možná občané města již tolik osobně neznají. Je tomu dlouho, kdy jsem za Broumov střílel góly za žáky a dorostu ve fotbalu a ikdyž reprezentujeme město Broumov spolu s mým bratrancem v elektronické muzice více jak 10.let spíše než doma jsme hráli v ostatních městech po celé ČR. Být známý dnes rozhoduje o všem. Pokud někoho neznáte osobně nebo alespoň z vyprávění, těžko mu můžete dát hlas. Pak tedy pokud nejste známý musíte se známým stát nebo alespoň dát o sobě vědět s jakým úmyslem vlastně kandidujete. Beru to tak, že se považuji za mladého a perspektivního broumováka, bydlím tu dvě třetiny svého života a jako jeden z mála mladých jsem tu i zůstal. Můžu o sobě říct, že jsem čerstvým rodičem a rozhodně budoucnost města a tím i spojenou budoucnost a život obyvatel neberu na lehkou váhu. Přeci jen tu vyrůstají naše děti a právě nad tím se musíme zamyslet. Chceme prosperující, nezadlužené město ,město které budou turisti rádi navštěvovat a kde se lidé začnou opět bavit. Proto Vás bych chtěl poprosit, odprostěte se tentokrát jenom od hlasování pro toho koho znáte, ale dejte šanci mladým. Každý kandidát by měl napsat nějakou svojí vizi, přečtěte si ty vize , udělejte si ten čas a dejte možnost i ostatním. Jde o naši budoucnost, naši a našich dětí.
icon | 30.08.18 06:27:14  |  (0.90.69) | .-.   Máte, Petře,
pravdu, pustit k veslu "mladé." Ale ........ Nikdo se starostou nebo radním nerodí, ani pro výkon těchto funkcí žádná speciální škola neexistuje. A tak by dle mého názoru zvolení do uvedených funkcí pro mladé bez životních zkušeností znamenalo je nechat "utopit." Ti mladí , výhledoví, by měli začít v zastupitelstvu. Tam dle aktivnosti by se projevili, zda "můžou jít výše" či ne. Závěrem poznatek. Prohlédl jsem si kandidátky a příliš mladých jsem tam nenašel.
icon | 30.08.18 09:01:32  |  (1028:8384:) | Honza   for ._.
Ve skutečnosti to je tak, že člověk musí mít jenom "koule" a snížit empatii, cítění na minimum. To jsou ve své podstatě ty životní zkušenosti co p. Franc popisuje.
Každopádně, i když máš jakoby "zkušenosti" , tak reálně nejsi schopný nic posunout, natož nic vytvořit. Sorry, necítím to z tebe. Pravda je totiž taková, že kdo nic nedělá, tak nic nezkazí a to je tedy, alespoň pro mě, to největší zlo. Ovšem rozumím, že to je zajímavá strategie žití, parazitismus, nicméně myslím si, že pro Broumov bys mohl být jakási hrozba. Reálně se totiž může změnit Broumov v totální cikánov a to si myslím, že by byla vážně škoda.
icon | 30.08.18 09:10:43  |  (0.90.72) | Petr Bůna   .-.
Určitě mám podobný názor, ostatně jsem se však již několikrát přesvědčil, že být v zastupitelstvu není výhra ohledně nabrání zkušeností. Znám hned několik lidí, co jsou nebo byli v různých zastupitelstvech okolních obcí a již kandidovat nebudou, protože prostě ať dělali co dělali, vždy byli přehlasování a pak byli za "blbce", když se jich lidé ptali, co že to tam vůbec na tom zastupitelstvu dělají. Zkrátka výběr zastupitelstva by měl být určitě názorově podobný a pak už to je pouze o kandidátkách, volebním programu, volbách, lidech, aby k volbám šli a umu zvolených,aby svůj program splnili. Strana ODS má na kandidátce hned několik mladých a potencionálních lidí. Lidí co věkem mohou mohou být vizionáři na dalších 20,30let a stále se mohou bavit o tom, že i v tu dobu budou v městě jeho součástí. Dejte nám šanci. Svoji vizi a program ODS budu pravidelně sdílet na svých facebookových stránkách, pokud Vás zajímá, můžete si mne přidat do přátel. Stačí do vyhledávače zadat Petr Bůna. Nejdůležitější je,ale na Vás všech.Jít k volbám. Dát městu impuls, že vám na něm záleží.
icon | 30.08.18 09:34:24  |  (0.90.65) | Občan   RE:
Oceňuji snahu mladých lidí, kteří se chtějí zapojit do veřejného života, jen tak dál. Ale musím souhlasit s Honzou, že ten kdo kandiduje by měl mít také koule a upřímně to, že jste někdy střílel góly za Broumov tak s tím bych se příliš nechlubil, protože fotbal neberu jako dobrou kvalifikaci pro cokoli.
icon | 30.08.18 10:50:39  |  (0.90.72) | Petr Bůna   Občan
To, že jsem dával góly za Broumov bylo myšleno tak, že na rozdíl od táty třeba nejsem tolik ve všeobecné známosti a že tomu je dlouho, co se třeba o mně mluvilo dejme tomu jako o talentovaném fotbalistovi. Co se týče zkušeností s politikou to nemá nic společného. Ale může to třeba napovědět, že mám blízko ke sportu. Co se týče řešení romské populace a jejího života, ano s tím s panem Francem souhlasím-poučme se od měst Náchod, Bydžov, Jaroměř-nejsme Chomutov ani Litvínov. Ale ani v prvních třech jmenovaných městech není situace zcela růžová. Mám v Náchodě na náměstí kancelář a někdy musím při jednání s klienty zavírat okna, abychom se vůbec slyšeli. V Broumově provozují apartmán na malém náměstí a ano jsem si vědom , že se často nedodržuje noční klid, že to vrhá špatné světlo na Broumov před turisty. Ale snad nebudete volit populismus, ale reálné řešení!? Nereálných slibů jsme tu měli minulé volby spousta. S radikálním řešením jak bylo publikováno v některých kandidátkách by mohl přijít pouze stát ČR jako takový. Ano situace se má a musí řešit, ale buďme realisté. Mnohem důležitější pro město je setrvání VEBY. Protože pokud si myslíte, že je vše už v pořádku, tak jste na omylu. Pád Veby by zasáhlo odhadem 250 -300 rodin.Důležité je podpořit ty rodiny, co by třeba přišli o práci, podpořit podnikání a práci ve městě,aby lidé měli jistotu.Podpořit cestovní ruch ve městě, který může být dobrým zdrojem financí pro město. Kvalitní reklamou,službami a hlavně zážitky zvýšit návštěvnost města.Užší spoluprací s ostaními obcemi a vzájemnou reklamou na atrakce a destinace.Je toho hodně co se dá změnit ku prospěchu města. A nebojte se, koule na to mám, jinak bych do toho nešel! A do voleb půjdu s vervou, tak jak nejlépe umím. S pozdravem PB
icon | 30.08.18 14:54:01  |  (0.90.69) | .-.   Nějak
jste to popletl. Já se přece nikam nenabízím, nekandidují!!!!!!!
icon | 31.08.18 09:04:39  |  (0.90.65) | Občan   RE:
Ano nejaktuálnější věcí pro region je jeho ekonomická situace, resp. jeho postupné zaostávání za ostatními regiony v ČR. Z toho plyne pokračující trend vylidňování a snižování konkurenceschopnosti spojení s nedostatkem kvalifikované pracovní síly, která by za zdejší mzdy nechtěla pracovat ani ve zlém snu.

Ohledně VEBY si nemyslím, že je vše v pořádku a věřím, že i vy se o situaci tohoto zaměstnavatele zajímáte. Správně jste řekl, že v případě pádu VEBY by bylo dobré podpořit podnikání pro rodiny, které by tento pád zasáhl, ale zajímá mě, jakým způsobem by mohl starosta podpořit práci ve městě a zlepšit podmínky pro podnikání?

V ideálním případě by si Broumovsko zasloužilo, aby do regionu vstoupil investor, který by zde zaměstnal alespoň 1000 lidí, uznávám, že z kraje by byla potíž sehnat kvalifikované zaměstnance, ale tento krok se jednou podstoupit musí.
Uznávám, že by to musela být něco jako montovna, protože vzhledem k již zmiňované kvalifikaci obyvatel, nikdo zde nikdo vývojové centrum asi neotevřel. Ale vše by se časem zlepšovalo a region by se ruku v ruce s krásnou přírodou zatraktivnil.

A pokud by se zdejší zavedené firmy obávali konkurence s příchodem velkého investora s tím, že by jim přetáhl zaměstnance tak musím říci, že to je asi to poslední co mě zajímá.

Věřte, že časem by odsud odešla i jistá menšina, protože by jí zde pšenka nekvetla a šli by za “lepším“
icon | 02.09.18 17:39:54  |  (1028:8384:) | Honza   ...
Těžké rozhodování. Spamer Franc nebo Maradona Bůna? Hmm, asi si budu muset hodit korunou. Přetěžké rozhodování...
Vlastně ne! Naštěstí k volbám jít nemusím a odevzdat tak hlas nějakému imbecilovi...
icon | 02.09.18 20:47:38  |  (0.90.65) | Občan   RE:
Částečně souhlasím, ale na druhou stranu pokud voliči volby vynechají tak může být zvolena daleko horší galerka než při vyšší volební účasti.
icon | 03.09.18 09:16:56  |  (28.194.203) | náčelník Vinnetou   koho?
Lepší spamer Franc a Maradona Bůna než idiot Honza!
icon | 03.09.18 11:09:21  |  (6.155.12) | M.   Hloupý Honza
Koneckonců jsou pohádky o H L O U P É M Honzovi...
icon | 03.09.18 13:50:08  |  (0.90.69) | .-.   Winnetou,
howgh, máš pravdu, rudý bratře!
icon | 03.09.18 14:14:47  |  (3.171.170) | Honza   :)
So funny. Za takové peníze bych to vážně nedělal. Kolik má starosta 60K/měsíc? Možná za 300K/měsíc bych do toho šel. Takže v klidu chlapci :)

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra