Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 31.01.19 09:10:41  |  (28.59.145) | broumovák   Život v Broumově - část rozhovoru s Michalem Horáčkem
Byl jsem třeba v Broumově. Přišel za mnou mladý kluk a říkal, že dnes maturuje. Tak jsem se ho ptal, jestli maturitu udělá, jestli si věří. Říkal jasně, jsem dobrý. Ptal jsem se ho tedy, co dál? Co tady bude dělat? A on se divil a říkal: "Tady? Tady nic. Stejně jako všichni moji spolužáci, tady nezůstane nikdo z nás".

To musí být krušné. Máte sedmnáctiletého potomka, vaše rodina žije desetiletí v nějakém městě a najednou pokračování není, protože vaše děti tam nevidí perspektivu. Jejich děti odejdou do Prahy, do Brna, do Amsterdamu, ale nebudou v Broumově
icon | 31.01.19 14:40:59  |  (5.86.28) | Jirka   Život v Broumově
Každý mladý člověk si hledá své místo v životě a nabírá zkušenosti.
Věřím,že určitý počet lidí se zase do Broumova vrátí a budou zde žít.
icon | 31.01.19 14:54:49  |  (28.68.65) | Jirka   Realita
Proto,aby se Broumov a jeho okolí dál rozvíjelo,potřebuje mladé a vzdělané lidi,kteří tady budou pracovat a žít.Bohužel většina po škole odchází jinam,protože tady nenajdou pracovní uplatnění.
icon | 31.01.19 17:14:35  |  (0.91.217) | Milda   Broumovská žumpa
Nedivím se jim, ani trochu se jim nedivím. Nocležna Broumovsko na to jednou velice draze doplatí, vlastně už doplácí.
icon | 03.02.19 16:27:16  |  (8.94.37) | broumov   broumov
Broumovsko má u mě palec dolů...
icon | 03.02.19 19:07:53  |  (2.10.195) | Petr David   pohled
Neviděl bych to tak černě, znám města jako je Cheb, Most, Teplice v Čechách… I tam žijí lidé. Život není jen o dostupnosti všeho a to mnoha lidem určitě dojde.
icon | 04.02.19 11:29:52  |  (0.91.220) | šťoura   pane Davide
SROVNÁVAT BROUMOV S CHEBEM NENÍ FÉR. Je to okresní město a žije se tam lépe než v našem okresním městě.

Pro srovnání:
počet obyvatel -cca 32000
lékařská pohovost přímo ve městě -každý den do 21 hodin
odpady 700 -ale svoz každý týden
práce -v průmyslové zóně právě mají 1000 volných míst a dá se tam dojet MHD během pár minut (oproti hodině do Ádru), cena MHD -v hotovosti 20, kartou 12, a dá se tam platit i bankovní kartou, což u nás půjde tak možná příští rok
sport - kromě klasické kopané, atletiky a jezdectví, mají navíc jachting, krasobruslení, lední hokej, potápění, vzpírání, minigolf, lukostřelbu...

a pro vás, jako odborníka na dopravu přidám: Cheb-Praha s přestupy 3:50 a bez přestupů 2:33 (např. ve 12:33). Za tu dobu jsme my tak akorát v Hradci
icon | 04.02.19 11:42:05  |  (0.91.220) | šťoura   dodatek
Hlavně mají nedaleko Německo a tak dost lidí pracuje za eura a bydlí za koruny. Kolik broumováků jezdí za prací do Valbřichu? Nákupy v Německu jsou lepší a levnější než v Polsku.

Prohráváme na plné čáře. My máme hezčí město a z většiny oken výhled na přírodu, ale oni to do lesa taky nemají daleko.

Srovnáváte jablka a hrušky.
icon | 04.02.19 15:09:07  |  (0.91.217) | mirek   re
Souhlas. Most a Teplice jsou statutární města čili srovnání z Broumovem nemá logiku. Pokud chcete porovnávat města podobná Broumovu tak se nabízí Šluknov, Frýdlant, Jeseník atd.

Ano Broumov je totálně mimo místu. Příroda je tady sice super, ale hezké přírody je po ČR všude možně.
icon | 05.02.19 00:00:06  |  (2.10.195) | Petr David   "žije se lépe"
Pro mne žije se lépe asi znamená něco jiného, než pro Vás. V té lokalitě jsem žil čtvrt století a to v době, když například Teplice ještě nebylo městem duchů, kdy se ještě na hlavní ulici nerozpadaly domy.
To pochopitelně neznamená, že hájím postoj politiků k výběžku.

Rozhodně se necítím jako dopravní odborník, mám pouze jisté zkušenosti, ale jak umím, tak se snažím něco dělat. V současné době probíhá studie proveditelnosti na řešení, které by nám systémově zlepšilo dopravu do vnitrozemí. Studii provádí firma, ve které pravděpodobně není nikdo z Broumovska. Bohužel nikde nevidím jasný tlak na to, aby se realizovala stavba, která by obce nestála ani korunu. Mnoho lidí jen brečí, ale to je tak všechno.
Tady je můj pohled na věc:
https://www.youtube.com/watch?v=UBC6-5GtjKE
icon | 05.02.19 10:04:58  |  (0.91.220) | Broumovák   žije se lépe pro Petra Davida
Můžete upřesnit které Teplice Máte na mysli?Děkuji
icon | 05.02.19 17:38:01  |  (8.94.37) | broumov   ..
Nedivím se, že ten výše zmíněný maturant nemá zàjem makat pro některého z místních velkokapitalistů :-D
icon | 05.02.19 18:07:26  |  (67c:2660:4) | Ivan   V Broumově se žije dobře...
V Broumově se žije dobře,schopní lidé najdou práci všude,školy fungují a kulturní vyžití po práci také nějaké je. Jinak by přece všech 7500 obyvatel odešlo za lepším,ne...?
icon | 06.02.19 07:40:46  |  (0.91.217) | jan   broumov
Ještě před cca deseti lety tu bylo 8500 obyvatel. Predstava, ze vsichni odejdou naráz neni spravna, Cesi jsou konzervativni a neradi se stehuji.
icon | 06.02.19 12:20:07  |  (0.91.220) | šťoura   pane Davide
Vážně nejste zaměřený jen na dopravu a dopravu a dopravu? Reklamu na youtube video jste dal už sem, do diskuze na naše.broumovsko i na nachodske.info. Jasně, že i doprava je tady špatná, ale nemyslím, že je to největší problém. Rychlejší cesta do Hradce nezmění naši frustraci ze 100% zdražení svozu odpadu ani ze zdražení daně z nemovitosti.
icon | 06.02.19 13:37:11  |  (25.131.61) | Pavel   Pro šťouru a ostatní
Jsem naplavenina z r.1970. Bydlí zde i rodina dcery. Líbí se nám zde, jsme spokojeni. Broumov velice zkrásněl: http://nase.broumovsko.cz/nazory/velice-me-prekvapilo-jak-broumov-zkrasnel-rika-v-rozhovoru-spisovatel-pavel-gobl.html
Asi jste slepí. Vše není pochopitelně ideální. Staví se zde rodinné domy.
Půjde to pomalu, ale Broumov má budoucnost. Ta odlehlost bude jednou předností.
Divím se Vaší frustraci ze 100 % zdražení svozu odpadků a daně z nemovitostí. Dělá to cca 5 Kč denně. To Vás snad nemůže zruinovat.
icon | 06.02.19 19:14:17  |  (2.10.195) | Petr David   také pro šťouru
Šťouro, čtěte pozorně. Na dopravu jsem zaměřený, to jsem nikde nepopřel. Pouze jsem napsal, že se necítím, jako dopravní odborník. A to je sakra rozdíl. Nedělám asi nic, co by spasilo broumovsko, ale alespoň se snažím něco probudit a upozornit na boty, které se staly v Adršpachu a v Otovicích. Nejsem zvyklý fňukat.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra