Děje se

MICRONET; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

icon | 14.01.18 20:57:37  |  (2.10.195) | Petr David   vlaky
Nevidím, že by někdo psal, že chtějí Poláci vozit štěrk naším územím. To sice psali před osmi roky někteří novináři a podle mého názoru se jim pouze povedlo nastartovat docela slušnou hysterii. Pochopitelně bez jakékoli faktické podpory. Kousek za hranicemi mají Poláci svoji trať, která by se dala předělat na dvoukolejku, není tedy třeba tranzitovat Broumovskem. A i kdyby tomu tak bylo, jednalo by se asi o 2 vlaky denně, průjezd obcí zhruba 3 minuty!
Vozit kámen do Broumova po kolejích místo po silnici pochopitelně mělo smysl. Pokud vím, tak dnes vozí náklaďáky kámen z Polska na plochu před nádraží a některý dál (Poříčí?). Všechno po silnici, všechno pod okny, všechno za plného provozu. Kdyby šel kámen po kolejích, dal by se v Broumově vysypat během několika sekund. Tedy stejně, jako z auta. Jen s tím rozdílem, že by putoval 200! metrů od obydlí.
Že lze vozit dráhou i na krátkou vzdálenost je nedávná praxe z našeho výběžku- přeprava vody z Teplic do Náhoda.
To, že se nezprovoznila železnice, to je velká chyba, na kterou dnes doplácí mnoho lidí z okolí. Škoda takové příležitosti, která nám mohla poskytnout především osobní dopravu, která by byla právě tou přidanou hodnotou, kterou postrádáte.. Švýcaři cpou to, co jde na koleje, u nás máme opačný trend.
Ochránit se beze zbytku před negativními vlivy civilizace asi dost dobře nelze. Nakonec, kdo tady jezdí autem, jezdí po silnicích. A k výstavbě silnic je přece nutný kámen.

Šance pro Broumovsko - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=od9EavL1bQI

Předchozí příspěvek   |  Další příspěvek
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra