Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

icon | 15.01.18 14:56:24  |  (0.80.28) | Petr Novák   upřesnění
Dobrý den,
v době, kdy se diskutovalo o obnově trati, nebyl nikdo schopen zaručit, že se kámen nebude vozit zároveň i po silnici. Dále v té době byly železniční pozemky na polské straně převedeny z vlastnictví státu a Gminy Radkow na soukromého vlastníka, vlastníka kamenolomu. Z těchto důvodů (snad ne zpátečnických) zastupitelstvo obce, včetně mě, dělalo veškeré kroky, aby se toto nestalo také na české straně a bývala trať se nedostala do rukou spekulantů. Zastupitelstvo obce mě pověřilo jednáním o případném prodeji pozemku. Bohužel, vše bylo složitější a trvalo déle než jsme si představovali a potřebovali jsme diskuzi o obnově trati oddálit, jinak by cena pozemku velmi rychle vzrostla. Možnost koupit pozemek měl úplně každý, včetně kraje, včetně případného provozovatele, včetně všech zastánců obnovení tratě. Nikdo se o to ani nepokusil. To že se mi nepodařilo diskuzi o obnově trati prodloužit až do konečného převodu a že jsem nedokázal vysvětlit, že otovičtí bojují proti polskému kameni a ne proti železnici je má velká chyba. Na obhajobu pouze uvedu, že s některými tehdejšími politickými představiteli se jednalo velice těžce a o některých námitkách se jednat nedalo vůbec.
Ihned po převodu pozemku na obec zastupitelstvo schválilo usnesení, že obec je připravena podpořit jakýkoli smysluplný projekt obnovy žel. tratě a hned druhý den jsem o tom písemně informoval vedení kraje. Za celou dobu z toho pozemku nebyl prodán ani jedem metr a usnesení zastupitelstva stále platí.
Co se týče rekonstrukce vozovky, obec nic neblokuje. Silnice je krajská a s opravou se může začít ihned. Problém je s výstavbou chodníků, které by podle projektantů stály 14 milionů a musely by se vybudovat na soukromých pozemcích. Převod soukromých pozemků se nám nedaří prozatím dohodnout. Většina vlastníků pozemků se domnívá, že rekonstrukci by měl platit ten, kdo vozovku zničil. Zřejmě se za této situace nechtějí vzdát svého majetku.

Předchozí příspěvek   |  Další příspěvek
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra